Unikaj tego zdania w mailach i w rozmowach telefonicznych z klientami. W tym wpisie podpowiem Ci, dlaczego nie opłaca Ci się stosować tego wyrażenia.
Unikaj pisania lub mówienia tych słów:
- Mam nadzieję, że oferta spotka się z Pani zainteresowaniem
Z góry zaznaczam, że nie jest to błąd językowy. Zwyczaje innych handlowców zachęcają nas do powielania tego schematu. Ludzie naśladują innych ludzi, gdy nie widzą innej metody.
Gdzie jest błąd?
BŁĄD 1:
Wyrażenie “mam nadzieję” oznacza, iż do końca nie wierzysz. Nie jesteś przekonany. Wygląda trochę jak błaganie, aby klient zainteresował się Twoją ofertą.
BŁĄD 2:
Unikaj również słowa “oferta“, ponieważ kojarzy się ona z czymś sztampowym. Jest wiele opcji, które możesz użyć bez wypowiadania tego słowa.
Dlaczego nie opłaca Ci się stosować tego typu wyrażenia:
Ponieważ pokazuje Sprzedającego w negatywnym świetle w relacji z klientem. Korzystając z tego wyrażenia, tworzysz wizerunek osoby, która prosi o zainteresowanie, o zakup.
Tego typu wyrażenie nie zachęca klienta ani do oczekiwania na Twojego maila z ofertą, ani do otworzenia pliku z ofertą, kiedy czyta maila od Ciebie.
Konstruując swoją wypowiedź warto przewidywać zawczasu jej konsekwencje. Dlatego tak bardzo ważna jest uważność na to co mówisz i co piszesz w mailach.
Pamiętaj, że klient kupuje dlatego, że potrzebuje zmiany i wierzy, że z Tobą ta zmiana okaże się możliwa. Widzi szansę na zmianę oraz zauważa, że współpraca z Tobą opłaca mu się. Dlatego zamiast proszenia o rozmowę, o czas, o zainteresowanie, o zakup na każdym kroku w procesie sprzedaży pokazuj klientowi, że to mu się po prostu opłaca (mówiąc o korzyściach dla klienta, o efektach z zastosowania Twoich rozwiązań).
Czym zatem zastąpić to pytanie, aby:
- pokazać klientowi w mailu, że przesyłasz ważną dla niego informację?
- utwierdzić klienta w przekonaniu, że opłaca mu się dalej prowadzić z Tobą rozmowy?
- klient traktował Cię jak partnera biznesowego, a nie osobę proszącą o uwagę?
Dalsza część tego artykułu znajduje się w Akademii w kursie online: STRATEGIE KOMUNIKACJI Z KLIENTAMI.
Podpowiadam jakich słów unikać i czym je konkretnie zastąpić.
Słowa wypowiadane i pisane do klientów mają ogromne znaczenie. Podpowiem Ci, jak budować za pomocą słów, partnerską relację z klientem i jak mówić z pozycji Partnera oraz z pewnością siebie.
Skorzystaj z moich rozwiązań, które wypracowałam i wdrożyłam w różnych branżach.
W ostatnich latach wysłuchałam tysięcy telefonicznych rozmów Sprzedających z klientami, przeanalizowałam setki maili i procesów sprzedażowych w polskich firmach.
Kup dostęp do kursu online i pozyskaj praktyczne wskazówki, które dotychczas były dostępne tylko dla Uczestników moich treningów sprzedażowych:
Odbierz dostęp do kursu, odkryj praktyczne wskazówki i krok po kroku wdrażaj nowe nawyki w rozmowach z klientami,
dzięki którym przyspieszysz procesy sprzedażowe prowadzone metodą zdalną